Економіка України ще повністю не позбавилась корупційних схем, пов’язаних із протизаконним використанням фінансів, що належать державі. Проте наразі існують цілком безпечні канали для участі підприємців у тендерах. Прикладом ресурсу, який для замовників та учасників торгів став порталом безпечним і надійним, є електронна система держзакупівель Prozorro.
Ця платформа в 2015 році була спільно створена комерційними майданчиками, громадськими, державними установами та підприємствами, зацікавленими в подоланні корупції.
Чому бізнесмени обирають Prozorro?
Завдяки цій системі, особи, що виставляють свою продукцію або послуги, а також потенційні покупці, що беруть участь у електронних аукціонах, отримують ряд пріоритетних можливостей:
- безпосередню участь в тендерах беруть не тільки посередники, але й самі виробники, які пропонують товар за вартістю, нижчою від передбаченої в держбюджеті;
- розширення масштабів ринку збуту – кількість користувачів системи постійно росте, її база поповнюється новими замовниками, із яким раніше мали змогу співпрацювати порівняно небагато постачальників;
- функціонал системи, що діє виключно в рамках Закону, створює кращі умови для гідної конкуренції ;
- відкритість інформаційних даних – кожен, хто зареєструвався на ресурсі, отримує доступ для детального ознайомлення з товаром, умовами, висунутими до його закупівлі, продавцем та ціною продукції;
- так як інформація системи вирізняється прозорістю, її достовірність може перевірити кожен користувач Прозорро, незалежно від свого статусу (це стосується будь-якої особи, юридичної або фізичної, в тому числі бізнесменів та громадських активістів, замовників, постачальників з конкурентних компаній та представників ЗМІ).
Співпраця з Prozorro вирізняється високою якістю, чесністю й прозорістю.
Що варто знати про реєстрацію в системі?
Скористатися плюсами порталу державних закупівель можуть підприємці, що пройшли обов’язкову процедуру реєстрації.
Авторизуватися користувачам слід не на самому офіційному веб-сайті ресурсу – для цього в структурі Прозорро передбачений спеціальний електронний майданчик, що включає широкий перелік сайтів.
Хоча умови тарифного обслуговування всіх цих сайтів однакові, до вибору ресурсу для розміщення тендеру слід підходити відповідально. Фахівці рекомендують Українську Універсальну Біржу (УУБ) tender.uub.com.ua. Зручність інтерфейсу, бездоганну роботу технічної системи підтримки та постійне оновлення даних на цьому майданчику підкреслюють численні позитивні відгуки, залишені його користувачами. На користь УУБ свідчить також високий рівень її акредитації та різноманітність сервісу, що включає широкий спектр додаткових послуг.
Підприємці, що зареєструються на авторизованому майданчику, отримають доступ до участі в акційних торгах та зможуть робити ставки. Умови перемоги прості – виграє тендер той учасник, який запропонує найнижчу ціну.